Dom Wypoczynkowy „SOKOLICA” usytuowany jest w Parku Górnym w północnej części centrum Szczawnicy, po wschodniej stronie ulicy Zdrojowej i placu Józefa Dietla

Jesteśmy w sercu uzdrowiska - Szczawnica. Nieodłącznym elementem Szczawnicy jest wspaniała Pijalnia Wód Mineralnych, gdzie goście mogą degustować szczawy z kilku źródeł. Na piętrze pijalni, mieści się galeria, a nieopodal Muzeum Uzdrowiska Szczawnica. Przy Placu Dietla, znajduje się także Muzeum Pienińskie oraz siedziba uzdrowiska. Siedząc na tarasie Cafe Helenka na Placu Dietla, możemy raczyć się lodami, wyrabianymi na miejscu z naturalnych produktów. Szumią drzewa Parku Górnego oraz woda w przepięknej fontannie usytuowanej w samym sercu placu. Tu nieopodal Domu Wypoczynkowego „ SOKOLICA” na Placu Dietla goście mogą uczestniczyć w imprezach plenerowych organizowanych przez cały rok. Wśród nich wymienić należy „ Święto Wód”, kiedy prezentuje się zalety wód mineralnych z których słynie Szczawnica, dla najmłodszych organizowany jest „ Festiwal Baśni i Bajki”, a w okresie świąt Bożego Narodzenia przygotowywany jest „ Kiermasz Świąteczny” na którym prezentuje się i sprzedaje rękodzieła sztuki ludowej. Przy okazji warto wspomnieć o co rocznej imprezie „ Lato Pienińskie”, kiedy prezentowany jest pieniński folklor oraz zwyczaje góralski- pasterskie – a wszystko to zaledwie 300 m od naszego obiektu.

W bliskim sąsiedztwie znajduje się również Inhalatorium, gdzie nasi klienci mogą korzystać z oferty wielu leczniczych zabiegów.

Dla gości lubiących aktywny wypoczynek zapraszamy na wyciąg kolejki na Palenicę, która dostarcza wielu atrakcji zarówno latem jak i zimą. Jest to wymarzone miejsce dla amatorów białego szaleństwa, panujące tu doskonałe warunki śniegowe dają możliwości uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego oraz snowboardu. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi oraz zaśnieżaniu pełnia sezonu narciarskiego trwa tutaj aż cztery miesiące. Poza tym to idealne miejsce do przejażdżek skuterem śnieżnym czy kuligów a wszystko, znajduje się zaledwie 500 metrów od obiektu.

Szczawnica wraz z okolicznymi miejscowościami posiada także bogatą ofertę dla tych, którzy poszukują atrakcji kulturalnych oraz artystycznych doznań. Urokliwe drewniane cerkwie oraz odnowione lub zachowane w doskonałym stanie oryginalne budynki o unikatowej architekturze niosącej cechy stylu szwajcarskiego to tylko niektóre atrakcje w Szczawnicy.

Wędrując wśród drzew i rzeźb docieramy do perły uzdrowiska – Dworku Gościnnego, który ponownie tętni życiem towarzyskim i kulturalnym. Jest to obecnie centrum kultury Szczawnickiej, odbywają się tu spotkania oraz różne wydarzenia kulturalne, koncerty, występują światowej sławy artyści a wszystko to dosłownie 200 metrów od obiektu Sokolica.

Dla koneserów i miłośników muzyki klasycznej co roku organizowany jest w Szczawnicy festiwal ”Muzyka nad Zdrojami”. Natomiast, nieco dalej poza Szczawnicą, znajduje się Muzyczna Owczarnia, gdzie odbywają się ogólnopolskie warsztaty muzyczne prowadzone przez wybitnych twórców polskiej sceny muzycznej.

Szczawnica to nie tylko ścisłe centrum uzdrowiskowe. Niewątpliwym atutem regionu są również Zamki w Niedzicy i Czorsztynie, których malownicze położenie i związane z nimi legendy zachwycają po dziś dzień.

Osoby lubiące aktywny wypoczynek w terenie mają do dyspozycji spory wybór szlaków turystycznych, pieszych jak i rowerowych. Dla pasjonatów konnych przejażdżek Stadnina Rajd oferuje konne rajdy i wycieczki w czasie których można podziwiać piękno rezerwatu przyrody.

Kilkanaście tras prowadzi, między innymi, do Krościenka i Jaworek przez malowniczy Wąwóz Homole i Dolinę Białej Wody, która obfituje w malownicze skałki i progi skalne tworzące liczne przełomy i wodospady. Przepiękne widoki na całe Pieniny zapewni wyprawa na Trzy Korony i Sokolicę, której szczyt jest kapitalnym punktem widokowym na przełom Dunajca, Pieniny Środkowe, Małe Pieniny, Magurę Spiską, Tatry Bielskie i Tatry Wysokie.

Nie należy zapomnieć o atrakcyjnej Drodze Pienińskiej. Turystyczny trakt przełomem Dunajca przeznaczony dla pieszych i rowerzystów łączy Szczawnicę ze słowacką historyczną miejscowością Czerwony Klasztor.

Trasy piesze:

  • Palenica - 50 min.
  • Jarmuta - 1 godz. 30 min.
  • Wąwóz Homole - 1 godz. 50 min.
  • Bryjarka - 1 godz.
  • Bereśnik - 1 godz. 15 min.
  • Dzwonkówka - 2 godz. 30 min.
  • Prehyba - 4 godz.
  • Czerwony Klasztor - 2 godz. 30 min.
  • Sokolica - Trzy Korony - Wąwóz Szopczański - 5 godz.
  • 6 tras rowerowych łącznie około 100 km. długości.

Główną atrakcją turystyczną okolic Szczawnicy jest spływ Przełomem Dunajca tradycyjnie – płynąc tratwą z flisakami, którzy sypią lokalnymi opowieściami i legendami nie tylko o Janosiku. Przełom pieniński uznawany jest za jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie. Dunajec, tworzy liczne pętle i gwałtowne zakręty. Widoki z tratw na dochodzące do 500 m wysokości skalne ściany i otaczające rzekę gęste lasy dostarczają niezapomnianych przeżyć. Będąc w Szczawnicy, miłośnicy sportów wodnych , dzięki wartkiemu nurtowi Dunajca mogą sprawdzić swoje umiejętności, wypożyczając kajak i pokonując tor slalomowy wiodący wzdłuż trasy spływu bądź próbować swoich sił na pontonie w raftingu.

Szczawnica i jej okolica to świetne miejsce zarówno do aktywnego wypoczynku, jak i po prostu do błogiego leniuchowania. A jak już ktoś zakosztuje przyjemności pobytu w kurorcie, ten na pewno szybko tu powróci…

Serdecznie zapraszamy



DESIGN BY: MARKETINGSTUDIO